Warme Truiendag (10 februari 2012)

Vrijdag 10 februari 2012 is het........weer Warme Truiendag! Zet deze datum vast in uw agenda! Log in op de website Warme Truiendag en ontvang de nieuwsbrief met alle ideeën om weer een groot energiebepsaringssucces te boeken! Ga als gemeente, waterschap of provincie samen met burgers en bedrijven aan de slag met energiebesparing!

Klimaatactie Warme Truiendag: aandacht voor afspraken verdag van Kyoto

De Warme Truiendag is een initiatief van Het Klimaatverbond en wordt jaarlijks op of rond 16 februari gehouden. Dat is de dag waarop in 2005 de Kyoto-overeenkomst in werking trad. De dag herinnert iedereen aan de afspraken van het verdrag van Kyoto: ook in Nederland moet de uitstoot van broeikasgassen verminderen. Op Warme Truiendag zet iedereen de verwarming één graad lager en wordt per graad maar liefst 7% energie bespaard en dus ook 7% CO2 uitstoot voorkomen. Met een trui aan spaar je het klimaat zonder verlies van comfort. Een enorm besparingspotentieel dat gezien de klimaatproblematiek, met daadkracht moet worden aangesproken.

Wat gaat u doen (in opmaat naar) 10 februari 2012?

Weet u al wat u  wilt hebben bereikt  op 10 februari 2012? Of welk doel u  gaat stellen op 10 februari 2012? Waar staat uw organisatie nu? Naast de verwarming een graadje lager te zetten en alle werknemers oproepen in een Warme Trui naar kantoor te komen kunt u de dag verder aankleden om aandacht te vragen voor het belang van energiebesparing. Ook kunt u bijvoorbeeld met bedrijven in uw gemeente of regio afspraken maken om energie te besparen. Op www.warmetruiendag.nl vindt u diverse ideeën voor invulling van deze nationale klimaatactie.  Op de website Warme Truiendag kunt u publiceren hoe de Warme Truiendagactie van uw organisatie er uit gaat zien. 

Flinke winst boeken  voor het klimaat

Er is heel veel energie te besparen bij het verwarmen van woningen, kantoren en scholen. Daarmee is een hele grote winst te boeken voor het klimaat. In Nederland gaat maar liefst 30% van de energie in huishoudens op aan verwarming en daarop is volgens Milieucentraal nog 25 tot 30% besparing te boeken door middel van vervanging van verwarmingsketels, het installeren van dubbel glas en gevel-, dak- en vloerisolatie.

In 2005 organiseerde de Vlaamse overheid de eerste Dikke Truiendag. In 2007 kreeg Nederland naar het voorbeeld van België een Warme Truiendag. Het Klimaatverbond in Nederland riep scholen, gemeenten en provincies op om deel te nemen aan de campagne. Vanaf 2008 zijn in Nederland en België de doelgroepen verbreed: iedereen, op school, op het werk en thuis kan deelnemen aan de Warme/ Dikke Truiendag.

Klimaatverandering! Trek het je aan, elke dag.

Kijk ook op de website van Agentschap NL over Energiezuinig Gebouwbeheer en andere programma's om aan de slag te gaan met het enorme potentieel dat energiebesparing heeft.

 

Subsidie: 
Ja
Afbeeldingen
Downloads